Otro(š)k(i) (vrtec) svojega časa

O slovenščini na Dunaju v predšolski dobi – Obstaja razlog, zakaj se vzgojiteljice v vrtcu kličejo »tete«. Otroški vrtec je za malčke pogosto »dom od doma«. Pridejo v stik z enako starimi, naredijo nove izkušnje in se naučijo (pozor! geslo) jezikovne, socialne in kognitivne kompetence. Sploh za manjšine so otroški vrtci pomembne ustanove, saj lahko omogočajo uporabo in nego materinskega jezika v vsakdanu. Na Dunaju so o takšni dvojezični ustanovi dolgo časa le sanjali. Lani pa so te »drzne« sanje postale resničnost. V otroškem vrtcu »Schmetterling« je našlo društvo Slovenski dvojezični vrtec dom. Ustanovili sta ga Natalija Svetina, vodja vrtca, in Maja Monrue Grabrovec. Pogovor o pedagogiki, pomenu tovrstne ustanove ter izzivih. Avtor: Ana Grilc – 24/03/2019  …

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Location Am Heumarkt 23, 1030 Wien E-mail slovenskivrtec.info@gmail.com Hours Delovanje vrtca: Ponedeljek – Četrtek 07:00 – 18:00 Petek 07:00 – 17:00 Informacije: na elektronskem naslovu 24/7
%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close